Peygamber kelimesinin anlamını sözlükten bularak yazınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Peygamber kelimesinin anlamını sözlükten bularak defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Peygamber kelimesinin anlamını sözlükten bularak defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :
Peygamber kelimesi farsça kökenli bir kelime olup haberci anlamını taşır. Anlam olarak Allahtan haber getiren kişi anlamında kullanılır. Türkçe dilimizde haberinin karşılığı elçidir.
Peygamberler Allahtan emir ve yasakları kullarına ileten elçilerdir. Allah’ın merhametinden faydalanmak için insanlar bu dünyada da öteki dünyada da rahat edebilmek için peygamber aracılığı ile emirlere uyması gerekir.
Bu emirleri iletmek için Allah yeryüzünde kendisine elçiler seçer. Dünya üzerine gelmiş son elçi dinimizin peygamberi Hz. Muhammeddir.


Peygamber kelimesinin anlamını sözlükten bularak defterinize yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :
Peygamber kelimesi farsça kökenli bir kelimedir. Allah tarafından bir dini yada bir dini öğretiyi onlara yaymak  , öğretmek için görevlendirilen kişi anlamına gelmektedir.
Peygamberler dini termolojiler içerisinde ayet işaret eden çeşitli mucizeleri veya doğa üstü güçleri olan mitolojik veya yarı mitolojik insanlardır.
Hz. İbrahimi dinleyin mensupları peygamberlerin Allah la vahiy yoluyla iletişime geçtiklerini inanırlar. Peygamberler Allah ile kulları arasındaki Allahın emir ve yasaklarını kullarına bildiren aracıdır. Yani peygamberler birinde Allahın buyruklarını mesajlarını Allaha ulaştırırlar.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Peygamber kelimesinin anlamını sözlükten bularak yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber kelimesi bizlere Allahu Teala vahiy yoluyla ve Cebrail Aleyhisselam vasıtasıyla göndermiş olduğu ve insanları doğru yola ulaştırmak ve insanları cehaletten arındırmak amacıyla seçmiş olduğu insanların verilen bir addır. Peygamberler bazen kutsal kitaplara da sahip olabilirler peygamberler gönderilmiş oldukları kavimleri elbetteki doğru yola ulaştırmak ve hak dini bulabilmesi için temel bilgilere ulaştırmak için bilgilendirici ve aydınlatıcı olarak gönderilirler. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem gönderilmiş olduğu kahvemi doğru yola ulaştırmak cehaletten ve kötülükten alıkoyma larını engellemek ve bu şekilde ahiret hayatlarını kazanmak amacıyla gönderildiğini bilmekteyiz peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem merhamet peygamberi olarak gönderildiğini söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!