Ders Notları

Peygamber ve vahiy kavramları ne anlama gelmektedir? Açıklayınız.

6. Sınıf Din Kültürü Peygamber ve vahiy kavramları ne anlama gelmektedir? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamber : Yüce Allah c.c. tarafından seçilen, emir ve yasaklarını ileterek, insanların kurtuluşa ermesini sağlamakla görevli olan seçilmiş kişilere denir.
Vahiy : Yüce Allah c.c. tarafından Hz. Cebrail a.s. aracılığıyla peygamberlere iletilen Yüce Allah c.c.’ın sözü anlamına gelmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Din kültürü ahlak bilgisi ders kitabı Mustafa peygamber ve vahiy kelimelerinin öğrenmek amacıyla Forum sayfasını ziyaret ederek buradaki bilgi ve cevaplar da bu kelimelerin anlamını öğrendik din kültürü ahlak bilgisi dersimizde bu kelimeler karşılaştığımız zaman ne anlama geldiğini öğrenebiliriz peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem vahiy ve Cebrail tarafından gönderilmiş olan Allah’ın kulu ve elçisi olduğu bilinmektedir peygamberler insanlara iyiliği ve güzelliği anlatmaktadır vahiy ise Allahu Teala’nın emirlerini peygamberlere aktarma yolu olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.