Peygamber ve vahiy kavramları ne anlama gelmektedir? Açıklayınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

6. Sınıf Din Kültürü Peygamber ve vahiy kavramları ne anlama gelmektedir? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamber : Yüce Allah c.c. tarafından seçilen, emir ve yasaklarını ileterek, insanların kurtuluşa ermesini sağlamakla görevli olan seçilmiş kişilere denir.
Vahiy : Yüce Allah c.c. tarafından Hz. Cebrail a.s. aracılığıyla peygamberlere iletilen Yüce Allah c.c.’ın sözü anlamına gelmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Peygamber ve vahiy kavramları ne anlama gelmektedir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Din kültürü ahlak bilgisi ders kitabı Mustafa peygamber ve vahiy kelimelerinin öğrenmek amacıyla Forum sayfasını ziyaret ederek buradaki bilgi ve cevaplar da bu kelimelerin anlamını öğrendik din kültürü ahlak bilgisi dersimizde bu kelimeler karşılaştığımız zaman ne anlama geldiğini öğrenebiliriz peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem vahiy ve Cebrail tarafından gönderilmiş olan Allah'ın kulu ve elçisi olduğu bilinmektedir peygamberler insanlara iyiliği ve güzelliği anlatmaktadır vahiy ise Allahu Teala'nın emirlerini peygamberlere aktarma yolu olarak bilinmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!