Ders Notları

Peygamberimiz (s.a.v.), iftarda nasıl dua etmiştir? Söyleyiniz.

5. Sınıf Din Kültürü Peygamberimiz (s.a.v.), iftarda nasıl dua etmiştir? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
“Allahümme leke sumtu ve bike amentü ve aleyke tevekkeltü ve ala rızkıke eftartü ve savme’l-Gadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirli ma kaddemtü ve ma ahhartü.” “Allah’ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım ve Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem iftarda orucunu açtığı zaman etmiş olduğu dua ile hepimizin örnek alacağı bir duadır orucu Allah’a dua edenin için tuttuğumuzu nefsimize terbiye etmek için orucu tuttuğumuzu Allah’a güvenip Allah’a sığındım Allah’tan istediğimizi ve de yarının orucu için niyet ettiğimiz de belirten çok güzel bir duadır. Oruç insanların yapması gereken en güzel ibadetlerden biridir özellikle Ramazan ayında tutmuş olduğumuz oruçları da peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin okumuş olduğu bu duayı okuyabiliriz dualar mümin ile Allah arasında kim bir yoldur her zaman dua etmeliyiz peygamber efendimizi örnek alarak yapmış olduğu duaları yapmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.