Ders Notları

Peygamberimiz (s.a.v.) Mekke’de İslam’ı yayarken ne gibi zorluklar yaşamıştır?

6. Sınıf Din Kültürü Peygamberimiz (s.a.v.) Mekke’de İslam’ı yayarken ne gibi zorluklar yaşamıştır? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamberimiz (s.a.v.) Mekke’de İslam’ı yayarken hakaret, işkence ve canına kast edilme gibi büyük sıkıntılara uğramıştır. Yakın akrabaları ve daha önce kendisini seven insanlar , Ona sırt çevirmiş canına kast etmiş, azılı düşman olmuşlardır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Mekke’de İslamiyeti yaymak istediğin zaman Mekke’de bulunan köçekler ve cahil insanlar putlara tapan insanlar peygamber efendimize birçok zorluk çıkarmış peygamber efendimizin İslam’ı yaymasını engel olmuş orada Müslümanlara eziyetler yapmış ve kısıtlamalar ve Müslümanlar zor durumda bırakmışlardır. Peygamber efendimiz bu zulmü gördüğü zaman oldukça çok üzülürdü islamiyetin yayılmasını insanların iyi ulaşmasını isterse kötülüklerden uzak kalmalarını ve İslam’ı tanıdığın çünkü özellikle vardığını görmelerini isteyen peygamber efendimiz her zaman onlara dua ederdi.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.