Ders Notları

Peygamberimizin (s.a.v.) aile fertleri hakkında büyüklerinizle konuşunuz.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Peygamberimizin (s.a.v.) aile fertleri hakkında büyüklerinizle konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Peygamberimizin (s.a.v.) aile fertleri hakkında büyüklerinizle konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Peygamberimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem doğmadan önce babası Abdullah hayatını kaybetmiş ardından 6 yaşına kadar annesi ile beraber yaşamış 6 yaşında Peygamberimizin annesi Amine hayatını kaybetmiştir 6 yaşından 8 yaşına kadar dedesi olan Abdulmuttalip yanında kalmış dedesi vefat ettikten sonra amcası Ebu Talib’in yanında kalarak ticarette öğrenmiş ve ticari faaliyetler ile çeşitli kervanlara katılarak kendini geliştirdiği kabul edilmektedir.


Peygamberimizin (s.a.v.) aile fertleri hakkında büyüklerinizle konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem ayrı fertleri hakkında annesi Amine babası Abdullah dedesi Abdulmuttalip amcası Ebu Talip süt annesi Halime süt kardeşi Şeyma ve ilk eşi Hz Hatice olarak kabul edilmektedir.

Peygamber efendimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem doğmadan önce babası Abdullah’ı kaybetmiş 6 yaşına kadar annesiyle beraber yanında kaldıktan sonra 6 yaşında Annesi hayatını kaybetmiş 6 yaşından 8 yaşına kadar korumasını dedesi Abdulmuttalip sağlamıştır. 8 yaşından sonra amcası Ebu Talib’in yanında kalarak ticarette öğrenmiş ticari faaliyetler yapmıştır ticari faaliyetlerden sonra Hazreti Hatice Aleyhisselam annemizle evlenmiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimizin annesi Amine hanım babası Abdullah efendi dedesi abdulmuttalip efendi amcası Ebu talip efendi olarak bilinir peygamber efendimizin annesi vefat edince onu emziren süt annesi Halime onu emzirmiş ve büyütmüştür peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem bir çok zorluklar çekerek yaşamını sürdürmeye devam ettirmiştir peygamber efendimiz ahlaklı Emin yardımsever cömert ve ahlaklı bir insandı

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.