Ders Notları

Peygamberimizin (s.a.v.) Hz. Hatice (r.a.) ile evliliği hakkında bir araştırma yapınız.

5. Sınıf Din Kültürü Peygamberimizin (s.a.v.) Hz. Hatice (r.a.) ile evliliği hakkında bir araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hz Muhammed (sav) ‘ in evliliği 25 yaşında gerçekleşmiştir. Hz Hatice o zaman 40 yaşında idi.
Hz Hatice Peygamberimizin ahlakının güzelliğinden dolayı ona evlenme teklifi göndermiş, Peygamber Efendimiz de kabul etmiştir. Düğünleri Mekke ‘ de şahitler huzurunda kıyılmış. Düğün yemeği ile nikahları ilan edilmiştir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Mekke’de ticaretle uğraştığı bir dönem de aynı işi yapan Hz Hatice de o dönemlerde tanışmış ve evliliği bu şekilde olmuştur peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem 25 Hz Hatice 40 yaşındaydı peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in ilk evliliği yalnız Hz Hatice’nin ilk evliliği değildi Hz hatice’den altı çocuğu dünyaya gelen peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Hz Hatice vefat ettikten sonra bile onu her zaman sevgi ile an ardı Hz Hatice Ayrıca peygamber efendimize peygamberlik verildiği zaman ilk Müslüman olan ve ilk peygamber efendimize destek çıkan kadınlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.