Ders Notları

Peygamberimizin (s.a.v.), kendisinin üzerinde emeği olan büyüklerine karşı davranışları, onun hangi ahlaki özelliklere sahip olduğunu gösterir?

4. Sınıf Din Kültürü Peygamberimizin (s.a.v.), kendisinin üzerinde emeği olan büyüklerine karşı davranışları, onun hangi ahlaki özelliklere sahip olduğunu gösterir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamber Efendimiz dedesine , amcasına ve büyüklerine çocukken de saygı ile davranır, büyükler gelmeden sofraya oturmazdı. Süt annesini yıllar sonra bile hürmetle karşılaması ve saygı ile büyüklerine yaklaşması onun saygılı, sadık ve vefalı olduğunu gösterir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem onun üzerinde emeği olan büyüklerine karşı her zaman saygı ve hürmetle eksik etmezdi onlara güzel ahlakla yakışırdı her zaman saygıyı ve sevgiyi eksik etmezdi ona emeği geçen büyükleri her zaman ziyaret ederdi onları ihmal etmez de onlar da muhabbeti her zaman hoş olurdu peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem zaten güzel ahlak üzerine gönderilmiş olan bir peygamberde büyüklerine hürmette bize örnek olacak nitelikte davranışları olabildiğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.