Ders Notları

Peygamberimizin (s.a.v.) Medine’ye hicretten sonra burada eğitim ve öğretime yönelik yaptığı çalışmalarla ilgili bir araştırma yapınız.

6. Sınıf Din Kültürü Peygamberimizin (s.a.v.) Medine’ye hicretten sonra burada eğitim ve öğretime yönelik yaptığı çalışmalarla ilgili bir araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamber Efendimiz (sav ) hicretten sonra , Mescidi Nebi’yi kurmuş, burada ilim öğrenmeleri için Suffe mektebini açmıştır. Hem dini öğrenimler yapılıyor hem de insanların okuma yazma öğrenmeleri için bilir kişiler tayin ediliyordu. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem mekke’den Medine’ye göç ettiği zaman bu dönemde Medine’de ilim adına birçok çalışmalar yapmış İslamın yayılmasına İslam’ın tanıtılması ve İslam’ın insanlar arasında yaygınlaşmasına sebep olacak birçok adamları atar bu alandaki gelişmeler ile insanları İslam’a davet ettiği bilinmektedir. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ilk peygamber olduğundan beri oku emri ile insanların okuması elim görmesini istemiştir bu arada İslam’ı tanıtmıştır İslam at yazmak istemediğim çalışmalar yapmıştır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.