Peygamberimizin (s.a.v.) Medine’ye hicretten sonra burada eğitim ve öğretime yönelik yaptığı çalışmalarla ilgili bir araştırma yapınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

6. Sınıf Din Kültürü Peygamberimizin (s.a.v.) Medine’ye hicretten sonra burada eğitim ve öğretime yönelik yaptığı çalışmalarla ilgili bir araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamber Efendimiz (sav ) hicretten sonra , Mescidi Nebi’yi kurmuş, burada ilim öğrenmeleri için Suffe mektebini açmıştır. Hem dini öğrenimler yapılıyor hem de insanların okuma yazma öğrenmeleri için bilir kişiler tayin ediliyordu. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Peygamberimizin (s.a.v.) Medine’ye hicretten sonra burada eğitim ve öğretime yönelik yaptığı çalışmalarla ilgili bir araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem mekke'den Medine'ye göç ettiği zaman bu dönemde Medine'de ilim adına birçok çalışmalar yapmış İslamın yayılmasına İslam'ın tanıtılması ve İslam'ın insanlar arasında yaygınlaşmasına sebep olacak birçok adamları atar bu alandaki gelişmeler ile insanları İslam'a davet ettiği bilinmektedir. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ilk peygamber olduğundan beri oku emri ile insanların okuması elim görmesini istemiştir bu arada İslam'ı tanıtmıştır İslam at yazmak istemediğim çalışmalar yapmıştır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!