Ders Notları

Peygamberimizin (s.a.v.) müjdeleyici ve uyarıcı olması ne demektir? Örnek vererek açıklayınız.

7. Sınıf Din Kültürü Peygamberimizin (s.a.v.) müjdeleyici ve uyarıcı olması ne demektir? Örnek vererek açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Peygamberimizin (s.a.v.) müjdeleyici ve uyarıcı olması ne demektir? Örnek vererek açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Peygamberimizin sallallahu aleyhi ve sellemin müjdeleyici ve uyarıcı olması bizlere Doğru yol olan hak din İslam’ı müjdelemesi ve yasak olanların yasak kuralların yasak davranışların öğretmesi ve bizlere bilgiler vermesi nedeniyle müjdeleyici ve uyarıcı olarak ifade edilmektedir.


Peygamberimizin (s.a.v.) müjdeleyici ve uyarıcı olması ne demektir? Örnek vererek açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Peygamberimizin sallallahu aleyhi ve sellem müjdeleyici olması bizlere hak din olan İslamı müjdelemesi ile açıklanabilir.

Peygamber Efendimizin uyarıcı olması ise yapmış olduğumuz fenalıklar kötülükler gibi ötü davranışlar ve sözlerden uzak durmamız ve hak din olan Allah’ın dini İslam’a yönelmemiz ve Allah’ın yolunda ilerlememiz gibi birçok öğütler ve uyarılarda bulunması onun uyarıcılık ifadesi ile eşdeğerdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem müjdeleyici ve uyarıcı ve merhameti ile bilinen gönderilen son peygamberdir. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem gönderilmiş olduğu Mekke halkına ve tüm insan alemine İslam’ın hak din olduğunu ve bu benimsenmesi gerektiğini İslam dininin anlayışına bağlı olarak doğru yolu bulabileceğimizi ve günahlardan kendimizi alı koyabileceğimiz müjdelemiştir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.