Ders Notları

Peygamberimizin (s.a.v.) nasıl bir ahlaka sahip olduğunu araştırınız.

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Peygamberimizin (s.a.v.) nasıl bir ahlaka sahip olduğunu araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Peygamberimizin (s.a.v.) nasıl bir ahlaka sahip olduğunu araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Peygamberimizin Hz. Muhammed (s.a.v.)  güzel ahlaka sahip olan bir insandı. Peygamberimizin (s.a.v.) kendine kötü davrananlara bile iyi niyetli davranmakta, insanlara yardım eden, güzel yüzlü, çocukları seven ahlaklı bir insandı.


Peygamberimizin (s.a.v.) nasıl bir ahlaka sahip olduğunu araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanların ahlakın tanımını vermek için Peygamberimizin (s.a.v.) örnek verilmesi yeterli olacaktır. Sürekli olarak güzel ahlakın en güzel örneği olan Hz. Muhammed s.a.v ;

  • İnsanları severdi,
  • Güzel yüzlüydü,
  • Çocukları severdi.
  • Kendine eziyet edenleri affederdi.
  • Ümmeti için büyük mücadeleler verdi.

gibi örnekler verilebilir. Ayrıca öyle bir Peygamberimiz (s.a.v.)  var ki tarihte bir çocuğun kuşunun cenazesine giden tek peygamberdi. Bu davranış bile nasıl güzel bir ahlaklı biri olduğu hakkında bizlere bilgiler vermektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem güzel ahlak üzerine gönderilmiş bir peygamberdi peygamber efendimiz peygamber olmadan önce güzel ahlakı ile bilinirdi peygamber efendimiz Ayrıca güzel ağla Emin oluşu kararlılığı cesurluğu ve yardımsever oluşu ile dağılırdı Ayrıca peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem rahmet peygamberi olarak gönderilmişti insanlara ayrımı yapmaksızın seven hoşgörü ile yaklaşan saygılı davranan Ayrıca hayvanlara ve bitkilere aynı şekilde merhametiyle yaklaşan bir peygamberdi.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.