Ders Notları

Peygamberlerin ne gibi görevleri vardır? Bilgi veriniz.

6. Sınıf Din Kültürü Peygamberlerin ne gibi görevleri vardır? Bilgi veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamberler ilk olarak Yüce Allah c.c. tarafından seçilen elçilerdir. Peygamberler geldikleri toplumlarda bütün insanlara Yüce Allah c.c.’ın emir ve yasaklarını ileterek doğru bir yolda ilerlemelerini sağlamışlardır.
Ayrıca peygamberler toplumlarda örnek davranışlarıyla güzel sözlü olmayı, adaletli olmalı, emanete sahip olmayı, kalp kırmamayı, canlılara sevgiyi, merhameti, sevginin en güzel örnekleri bizlere göstermişlerdir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Peygamberlerin görevleri de örnek vermek istediğimiz zaman peygamberler Allah tarafından gönderilmiş olan ölçülerdir Allah’ın emirlerini insanlara aktarırlar vahiy yoluyla gönderilmiş olan peygamberler insanlara güzelliği ve cehaletten günahlardan uzak kalması gerektiğini her zaman ifade ederler peygamberler Allah tarafından gönderilmiş ve seçilmiş insanlardır bu insanlar her zaman diğer insanlara Allah’ın bir ve tek olduğunu Allah’ın emirlerine buyruklarına olmaması gerektiğini ifade ederler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.