Ders Notları

Pil atıklarının çevreye zarar vermemesi için yapılması gerekenleri tartışalım.

3. Sınıf Fen Bilimleri Pil atıklarının çevreye zarar vermemesi için yapılması gerekenleri tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Pil atıklarının çevreye zarar vermemesi için yapılması gerekenleri tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Pil atıklarının çevreye zarar vermemesi için yapılması gerekenlerin başında insanların konu hakkında bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Çevrede var olan okullara ve iş yerlerine atık kutuları koyularak Pil atıklarının çevreye zarar vermemesi sağlanmalıdır.


Pil atıklarının çevreye zarar vermemesi için yapılması gerekenleri tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Piller günümüzde doğaya atıldıklarında sulara ve topraklara aşırı derecede zarar vermektedir. Günümüzde var olan atık pillerin doğaya karışmaması için ilk olarak insanların pillerin verdiği zararlar hakkında çevrede yapılacak bilinçlendirme programları ve iletişim araçları yardımıyla kamu spotları yapılarak anlatılması gerekmektedir.

Ayrıca Pil atıklarının çevreye zarar vermemesi için yapılması gerekenlerin bir diğer hususu ise geri dönüşüm kutularının her bölgede olması sağlanarak insanların atıklarını atmaları sağlanması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Atık pilleri elbette ki doğaya atılmaması atık pil toplama kutularına atılarak geri dönüşüme kazandırılması duamız ve insanlık için önemli bir davranıştır. Atık piller gibi geri dönüşümü mümkün olan tüm ürünleri muhakkak geri dönüşüm kutusuna atmalıyız. Geri dönüşüm sayesinde çevreyi gelir ben kazandırılan ürünler tüketimi azaltmaktadır ve ülke ekonomisine faydaları vardır atık pillerin yanı sıra naylon plastik karton cam atık yağ gibi ürünleri ve geri dönüşüme atarak elbetteki yeniden çevreyi kazandırmak insanlık görevleri arasında yer alır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.