Popüler kültür unsurlarının kültürel değerlerimiz üzerindeki etkileri nelerdir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Popüler kültür unsurlarının kültürel değerlerimiz üzerindeki etkileri nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Popüler Kültür unsurunun kültürel değerlerimiz üzerinde olumsuz etkileri bulunmaktadır. Örneğin bayramlarda aile büyüklerini ziyaret etmek onlarla vakit geçirmek kültürel unsurlarımızdan bir tanesidir.
Fakat popüler kültürle birlikte insanlar bayramları tatil günleri olarak görmeye başlamışlardır. Tatil yerlerine gitmeyi tercih eder olmuşlar. Bayram kutlamalarını ise yalnızca telefonda konuşarak mesaj atarak geçiştirmekteler. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Popüler kültür unsurlarının kültürel değerlerimiz üzerindeki etkileri nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Popüler kültür yüzyıldan sonra benimsemiş olduğumuz ve bu değişimle beraber farklılıklarında gözlendiğini söylemek mümkündür. Popüler kültür elbetteki çağa ayak uydurmak ve çeşitli birçok değişimlerden yola çıkan insanları bu gibi değişimlere yönlendiren ve bu değişimlerin olumsuz ve olumlu etkileri beraberinde getiren bir anlayıştır. Kültürümüzü yaşatmak ve yaşamak elbette ki insanların elindedir bu gibi değişimler zaman aşımına uğrar ve insanların yeniliklere ayak uydurması ve çeşitli birçok isteklerine yönelmesi amacıyla ortaya çıkmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!