Ders Notları

Popüler kültür unsurlarının kültürel değerlerimiz üzerindeki etkileri nelerdir?

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Popüler kültür unsurlarının kültürel değerlerimiz üzerindeki etkileri nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Popüler Kültür unsurunun kültürel değerlerimiz üzerinde olumsuz etkileri bulunmaktadır. Örneğin bayramlarda aile büyüklerini ziyaret etmek onlarla vakit geçirmek kültürel unsurlarımızdan bir tanesidir.
Fakat popüler kültürle birlikte insanlar bayramları tatil günleri olarak görmeye başlamışlardır. Tatil yerlerine gitmeyi tercih eder olmuşlar. Bayram kutlamalarını ise yalnızca telefonda konuşarak mesaj atarak geçiştirmekteler. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Popüler kültür yüzyıldan sonra benimsemiş olduğumuz ve bu değişimle beraber farklılıklarında gözlendiğini söylemek mümkündür. Popüler kültür elbetteki çağa ayak uydurmak ve çeşitli birçok değişimlerden yola çıkan insanları bu gibi değişimlere yönlendiren ve bu değişimlerin olumsuz ve olumlu etkileri beraberinde getiren bir anlayıştır. Kültürümüzü yaşatmak ve yaşamak elbette ki insanların elindedir bu gibi değişimler zaman aşımına uğrar ve insanların yeniliklere ayak uydurması ve çeşitli birçok isteklerine yönelmesi amacıyla ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.