Ders Notları

Rahman suresi 26, Mülk suresi 3-4, Ankebut suresi 57 ve Nisâ suresi 132. ayetlerini Kur’an-ı Kerim mealinden bularak yazınız.

8. Sınıf Din Kültürü Rahman suresi 26, Mülk suresi 3-4, Ankebut suresi 57 ve Nisâ suresi 132. ayetlerini Kur’an-ı Kerim mealinden bularak defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Rahman suresi 26, Mülk suresi 3-4, Ankebut suresi 57 ve Nisâ suresi 132. ayetlerini Kur’an-ı Kerim mealinden bularak defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Rahman suresi 26 ayet,  Yeryüzünde bulunanların hepsi fânidir.
Mülk suresi 3-4 ayet, O, yedi göğü tabaka tabaka yaratandır. Rahmân’ın yaratışında hiçbir uyumsuzluk göremezsin. Bir kere daha bak! Hiçbir çatlak (ve düzensizlik) görüyor musun? Sonra tekrar tekrar bak; bakışların (aradığı çatlak ve düzensizliği bulamayıp) âciz ve bitkin hâlde sana dönecektir.

Ankebut suresi 57. ayet,  Her can ölümü tadacaktır. Sonra bize döndürüleceksiniz.
Nisâ suresi 132. ayet, Göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah’ındır. Vekil olarak Allah yeter.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tek ve bir yaratıcı olan Allahu Teala iyi inanmak ve yeri göğü ve yeryüzünde bulunan tüm her şeyden haberdar olan ve tüm kainatı yaratan yaratıcımız a inanmak teslim olmak ve öğütlerine uymak elbetteki fani bir dünyada bir kulun inanması gereken en temel bilgiler arasında ve inanış arasında yer almalıdır..Dünya hayata gelip geçici ve son bulan bir hayattır ahiret hayatı ise Müslümanların inançlarıyla ve İslam’ı tam bir şekilde yaşamaları ile kazanabilecekleri bir hayattır elbette ki dünya hayatı sınav olarak bilinmektedir ve dünyaya gelen her bir canlı elbette ki ölümü tadarak ani bir yaşam sürdüğünü bilmektedir insanlar İslam’ın şartlarının imanın şartlarına uyarak ahlaklı bir yaşam sürdükleri zaman ve peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin sünnetinden uygun bir yaşam gerçekleştirdikleri zaman elbetteki ahiret hayatında en güzel şekilde mükafatlandırır alacaklarını bilmektedirler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.