Ders Notları

Rahmet melekleri ve Münker Nekir melekleri hakkında kısaca bilgi veriniz.

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Rahmet melekleri ve Münker Nekir melekleri hakkında kısaca bilgi veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Rahmet melekleri ve Münker Nekir melekleri hakkında kısaca bilgi veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Rahmet Melekleri: Dünyada sürekli olarak yeryüzünde dolaşan ve Müslümanların ölüm anında hazır olan meleklere rahmet melekleri adı verilir.  Rahmet meleklerin bir diğer adı ise Rûhâniyân olarak bilinmektedir.

Münker ve Nekir melekleri : Dünya yaşamı sona eren insanlara kabirde sorular soran meleklere Münker ve Nekir melekleri adı verilir.


Rahmet melekleri ve Münker Nekir melekleri hakkında kısaca bilgi veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dünyada dolaşan yer yüzünde insanların ölüm anında hazır bir şekilde bekleyen meleklere rahmet meleklerı adı verilir.

Öldükten sonra insanlara mezarda sorguya çeken, “Rabbin kim, dinin ne, Peygamberin kim?” gibi soruları soran sorgu meleklere Münker Nekir melekleri adı verilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İslam dininin rahmet melekleri olarak bilinen ve dünya hayatı sona erdiği zaman ahiret hayatının başlangıç yeri olarak bilinen kabirde bize sorgu soran ve dinin temel bilgilerini soran meleklere münker ve nekir melekleri denir. İnsanlar vefat ettikleri zaman dinimizce gömüldükleri Kabil de inandıkları tek yaratıcı olan Allah’a peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’e inandığımız kitap olan Japonların kur’an-ı Kerim’i ve İslam’ın imanın şartlarını bize rahmet melekleri sorar

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.