Ders Notları

Ramazan ayını önemli kılan unsurların neler olduğunu aile büyüklerinizle konuşunuz.

5. Sınıf Din Kültürü Ramazan ayını önemli kılan unsurların neler olduğunu aile büyüklerinizle konuşunuz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Ramazan ayında o aya ait farz olan oruç ibadetinin yapılması, kendinde Kuran indirilmiş olan Kadir Gecesinin bu ayda olması, bu aya özel olan teravih namazının bu ayda olması ve bu aya ait özel namaz ve tesbihlerin olması , iftar ve sahura kalkmak ve oruçlu kalmanın bile sevap kazandırdığı bir ay olması bu ayı önemli yaptığını büyüklerimle konuştuk. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ramazan ayı 11 ayın sultanıdır. Ramazan ayında 1 ay boyunca oruç tutulur fitre ve zekat var verilir kur’an-ı Kerim’in indiği bu ay da bolca kur’an-ı Kerim hatmi indirilir Allahu Teala yönelinir Ramazan ayında büyük şeytanların bağlandığını ve günahların af olunduğu bilinmektedir Ramazan ayında cemaatle namaz kılmaya dikkat edilmelidir Ramazan ayında dilimizi yalandan uzak tutmalıyız Ramazan ayında teravih namazlarını cemaatle kalırız Ramazan ayının kültürümüzde önemli bir yeri vardır Ayrıca Ramazan ayında geleneksel yemeklerimiz ve tatlılarımız yapılır birlikte oruçlar.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.