Ders Notları

“Sağlık” kelimesinin sizde çağrıştırdıklarını aşağıdaki noktalı alanlara yazınız.

6. Sınıf Türkçe “Sağlık” kelimesinin sizde çağrıştırdıklarını aşağıdaki noktalı alanlara yazınız. Yazdığınız kelimelerden üç tanesini kullanarak bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Sağlık” kelimesinin sizde çağrıştırdıklarını aşağıdaki noktalı alanlara yazınız. Yazdığınız kelimelerden üç tanesini kullanarak bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sağlık kelimesi ben de güçlü olmak , beslenme , spor ,işlerini yapabilmek ve mutlu olmayı çağrıştırıyor.

Saygıdeğer öğretmenim ve sevgili arkadaşlarım;

Bir insanın kişisel ihtiyaçlarını kendi başına karşılıyabiliyor olması için sağlıklı olması ve sağlık gücü sayesinde bunu yapabiliyor olması lazımdır. İnsan kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar sağlıklı olduğu zaman mutlu olur.


“Sağlık” kelimesinin sizde çağrıştırdıklarını aşağıdaki noktalı alanlara yazınız. Yazdığınız kelimelerden üç tanesini kullanarak bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sağlık kelimesi ben de spor yapmak, fiziksel aktivitelerde bulunmak ,beslenmek ve güçlü olmak kelimelerini çağrıştırıyor.

Saygıdeğer öğretmenim ve sevgili arkadaşlarım;

Kişinin sağlıklı olması büyük oranda dengeli, sağlıklı ve düzenli beslenmesine, bir de düzenli olarak spor yapmasına bağlıdır.

Bizlerde sağlıklı olmak istiyorsak bu kurallara uymalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sağlık denince aklımıza bağışıklığı güçlü beslenmesinde ve sporda dikkat eden her zaman hayatında pozitif güleryüzlü ve aktif olan insanlar gelmektedir. Sağlık denince aklımıza dinç sağlam ve hastalıklara karşı her zaman güçlü olan bir yapıya sahip insanlar aklınıza gelebilir bir sağlık denince aklımıza insanların en kıymetli var mı ve en kıymetli kovana gelmektedir sağlığımız olmadığı zaman çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz sağlık bizim en büyük hazinemizdir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.