Ders Notları

Sağlıklı yaşamak için nelere dikkat ediyorsunuz?

3. Sınıf Türkçe Sağlıklı yaşamak için nelere dikkat ediyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sağlıklı yaşamak için düzenli bir uyku , beslenme ve temizliğe önem veririm. Her gün erken yatar ve erken kalkar, sağlıklı olan yiyecekleri tercih eder, abur cuburdan elimden geldiği kadar az tüketirim.
Düzenli olarak banyo, tırnak bakımı gibi bakımlara, vücut temizliğine dikkat ederim. Spor yapmak, yürüyüş gibi aktivitelerle bedenimi sağlıklı ve zinde tutmaya özen gösteririm. Hastalandığım zaman doktora gider veya hafif bir rahatsızlıksa bitkisel çaylar gibi ev tedavileri uygularım. Bu şekilde hastalığım ilerlemeden hemen iyileşirim. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sağlıklı olabilmek için öncelikle dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat ederim özellikle kahvaltıyı hayatındır eksik etmem biz çocukların gerekli olan ihtiyaçlarından biri olur uyku düzeni de her zaman uygularım uykumu erken yatıp erken kalkmak gibi saatlerde ayarları Ayrıca kişisel bakımına ve temizliğine dikkat ederim üzerime düşen görev ve sorumlulukları yerine getiririm yürüyüş yapmak egzersiz yapmak hareketli bir yaşam da kalmak elbetteki sağlığımız için gereklidir bunlar dikkat ettiğimiz zaman sağlıklı bir birey olarak büyüdüğümüzü görebiliriz dengeli ve düzenli beslenen her vitaminden heirs eden yiyen çocukların daha uzun boylu daha dinç daha zeki ve daha çalışkan olduğunu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.