Ders Notları

Sahip olduğu şeylerden hiçbir zaman memnun olmayan, sürekli şikâyet eden bir arkadaşınız olsaydı onu bu huyundan vazgeçirebilmek için neler yapardınız? Örneklerle anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Sahip olduğu şeylerden hiçbir zaman memnun olmayan, sürekli şikâyet eden bir arkadaşınız olsaydı onu bu huyundan vazgeçirebilmek için neler yapardınız? Örneklerle anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sahip olduğu şeylerden hiçbir zaman memnun olmayan, sürekli şikâyet eden bir arkadaşınız olsaydı onu bu huyundan vazgeçirebilmek için neler yapardınız? Örneklerle anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Böyle bir arkadaşa sahip olsaydım ona savaşta olan büyük hastalıklara kapılmış ve sıkıntıda olan insanların resimlerini ve hayatlarını gösterdim. Böylece kendi haline şükretmesi gerektiğini anlardı.


Sahip olduğu şeylerden hiçbir zaman memnun olmayan, sürekli şikâyet eden bir arkadaşınız olsaydı onu bu huyundan vazgeçirebilmek için neler yapardınız? Örneklerle anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sahip olduğu şeylerden hiçbir zaman memnun olmayan ve sürekli şikayet eden bir arkadaşım olsaydı onu bu huyundan vaz geçirmek için yetimhane hastahane gibi insanların zor durumda olduğu alanları ziyaret ettirerek ona hayatın çok zorlukları olabileceğini gösterirdim.

Savaşta ve afetlerde olan çocukların ve insanların resimlerini göstererek halini şut etmesini isterdim.

Gerçekten bazen insan kendi küçük sıkıntılarını çok büyük görerek gerçek değil sıkıntıların farkına varmak ve sürekli şikayet eder.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sahip olduğu imkanlar da hiçbir zaman memnun olmayan her zaman şikayetçi olan Allahu teala’yı vermiş olduğu nimetleri sağlığı ve olanakları görmeyen ve bundan dolayı her zaman şikayetçi ve söylemlerde bulunan kişiler hayatı boyunca mutlu olmaz iyimser yaklaşması ve her zaman iyi duygularla olmadığı için çeşitli sıkıntılara düşebilir çevresinden ve yaşamış olduğu olaylardan güzel zaman getirmeyerek kötü düşünceler içerisinde her zaman negatif olarak hayata bakar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı