Ders Notları

Şahsınıza kötülük eden düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza ve milletinize kötülük eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. Hz. Ali Yukarıdaki sözü açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Şahsınıza kötülük eden düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza ve milletinize kötülük eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. Hz. Ali Yukarıdaki sözü açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Şahsınıza kötülük eden düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza ve milletinize kötülük eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. Hz. Ali Yukarıdaki sözü açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar içerisindeki meseleler şahsidir , affedilebilir. Ancak devlet meselesi bütün insanları ve geleceği ilgilendiren bir meseledir. Affedilmesi bütün düşmanlara güven vermek demek olur.


Şahsınıza kötülük eden düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza ve milletinize kötülük eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. Hz. Ali Yukarıdaki sözü açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İki insan veya bir topluluk içerisinde insanlar birbirlerine karşı zaman zaman kırıcı veya haksız nitelikte olan davranışlar sergileyebilirler. Bu tamamen kişisel ve insanların arasında halledebileceği bir durumdur. Ancak vatana yapılan kötülük çok kötü emelleri olan ve bu ülkeye gözüken düşmanların işini kolaylaştıracak nitelikte olup çok tehlikeli ve bütün insanları ilgilendiren bir davranıştır. Bu yüzden affedilemez.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. rumeysa dedi ki:

    Harika cevaplar ellerinize sağlık arkadaşlar

  2. Merve dedi ki:

    Eğer bize bir kötülüğü dokunmuş olan bir kişiyi affedersen ve bunun hatasından dolayı onun özür diledikten sonra affettiniz elbetteki büyüklük olacaktır. Vatanımıza milletimize bağımsızlığımıza bayrağımıza ve İstiklal marşımıza saygısızlık gösteren ve vatanımızı hain düşünceleri benim sitemi bu davranışlarda bulunan insanlara asla affetme doğru değildir çünkü vatanımız bizim en kıymetli bağımsızdır vatanımızı kurtarmak ve vatanımızı bağımsızlık oluşturmak için mücadele etmiş atalarımıza karşı saygılı bir şekilde olmalı ve bunu hain bir şekilde düşünen insanlara asla affetme meliyiz.

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.