Ders Notları

Savaşlarda galibiyet için taktik ve strateji mi, güç mü daha önemlidir? Tartışınız.

7. Sınıf Türkçe Savaşlarda galibiyet için taktik ve strateji mi, güç mü daha önemlidir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Savaşlarda galibiyet için taktik ve strateji mi, güç mü daha önemlidir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Savaşlarda galibiyet için strateji ve taktik daha önemli olduğunu söylememiz gerekmektedir.

Savaş sırasında taraflardan güçlü olan ne kadar güçlü olursa olsun gerekli strateji ve taktik planı iyi bir şekilde yönetmeliği takdirde savaştan mağlup olacağını Tarihte birçok savaştan örnek olarak görebiliriz.


Savaşlarda galibiyet için taktik ve strateji mi, güç mü daha önemlidir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Savaşlarda başlamadan önce taraflar arasında sürekli olarak gücün tartışıldığı ve Savaş taraflarının ne kadar güçlü olduğu yaslanarak savaşa girildiğini biliyoruz.

Ancak savaşlarda Önemli olan strateji ve taktik olduğundan dolayı stratejisini ve taktiğini en iyi bir şekilde uygulayan taraf karşı taraf ne kadar güçlü olursa olsun kolay bir şekilde mağlup edebilecek kabiliyete sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Strateji ve taktiğin ne kadar önemli olduğunu milli mücadele döneminde zayıf olan Türk devleti Cihan devletlerine karşı mücadele etmiş ve tek tek topraklarımızdan bu düşmanları atma kabiliyetini gösterdiğini örnek olarak verebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Savaşlarda güç ve olanaklar yerine elbetteki strateji fikir ve ordu’yu dizilimi daha önemli olduğunu bilmekteyiz. Savaşlarda ne kadar güçlü olursa olun taktik ve strateji nin yeri farklıdır çünkü taktik ve strateji ile insanlar çok güçlü orduları yenmiştir tarihte de bunların örnekleri vardır. Savaşlarda elbetteki düştü donanımlı bir ordunun yanında taktik ve strateji kaçırılmaz bir başarıyı beraberinde getirir orduyu kuran komutanların düşünce tarzı yönetim şekli ve orduyu dizilimi taktikli bir şekilde savaşa hazırlaması da savaşı kazanmaları için gereklidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.