Ders Notları

Savaşların kazanılmasında komutanların rolü nedir? Tartışınız.

7. Sınıf Türkçe Savaşların kazanılmasında komutanların rolü nedir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Savaşların kazanılmasında komutanların rolü nedir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Savaşların kazanılmasında komutanların büyük etkilerinin olduğu ve komutanların almış olduğu kararlar ile beraber savaşın seyrini değiştiğini birçok savaşta örnek olarak ifade edebiliriz.

Örnek vermek gerekirse Mustafa Kemal Atatürk örnek kişiliği ileri görüşlülüğü ve vatan sevgisi ile beraber kendisinden kat kat güçlü olan komutanlara karşı büyük zaferler kazanmış ve kendini tanıt duyarak nasıl bir komutanın askerlerinin yönetmesi gerektiği hakkında dünyaya büyük bir ders vermiştir.


Savaşların kazanılmasında komutanların rolü nedir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Savaşın kazanılmasında komutanların büyük rolünü ne olduğunu Türk tarihinde Mustafa Kemal Atatürk Cengiz Han Atilla Fatih Sultan Mehmet Kanuni Sultan Süleyman gibi birçok komutanların askerlerini iyi bir şekilde motive etmesi ve askeri dehaları ile beraber kendinden kat kat büyük olan asker topluluğuna karşı büyük zaferler kazandığını biliyoruz.

Yakın tarihimizden Örnek vermek gerekirse Mustafa Kemal Atatürk Cihan devletlerinin hemen hemen hepsine karşı Milli Mücadele başlatarak askeri dehası ve yokluklar içerisinde ileri görüşlülüğü askeri dehası zekiliği ve düşmanın Nerede ne yapacağı hakkında bilgiler üretmesi sonucunda olmayan yokluk içerisindeki Türk halkını bağımsızlığına kavuşturmuştur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Savaşların kazanılmasında elbetteki komutanların yeri farklıdır Umut yönetim biçimleri ve yönetimi ellerine alması orduyu düzenlemesi ordunun eksiklerini tamamlaması elbetteki savaşın ve kazanmanın temel yoludur. Bir savaşta komutanım başarısı taktik ve strateji yapması elbette ki bu savaşın kazanılmasında büyük rol oynamaktadır bir komutanın başarılı ve kahraman olması askerlerine de yansır komutan ne kadar başarılı ve kararlı ise askerler de bu kadar savaşa ve savaşmaya hazır lardır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.