Ders Notları

Seçtiğiniz iletişim aracının sosyal hayatınızdaki değişime etkisini açıklayınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Seçtiğiniz iletişim aracının sosyal hayatınızdaki değişime etkisini açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Seçtiğiniz iletişim aracının sosyal hayatınızdaki değişime etkisini açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Gazeteler iletişim araçları arasında önemli etkileri olmakla beraber hayatımızda sosyal olarak bir çok yarar ve etkisinin olduğunu ifade edebiliriz. Gazetelerle birlik dünya ve ülkemiz hakkında bir çok bilgiler elde etmekteyiz.


Seçtiğiniz iletişim aracının sosyal hayatınızdaki değişime etkisini açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Hayatımızda en önemli iletişim aracının cep telefonu olduğunu ifade edebiliriz. Cep telefonları sosyal hayatımızda kolay bir şekilde bizlerin iletişimini sağlamaktadır. Cep telefonları yardımıyla mesafe tanımadan insanlar kolay bir şekilde iletişim halinde olarak yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olduklarını ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Günümüzde yaygın bir şekilde kullandığımız iletişim araçlarından birkaç tanesi akıllı telefonlar gazeteler dergiler teknolojik aletlerde bulunan haber ve bilgi siteleri televizyonlar örnek olarak verilebilmektedir. Özellikle günümüzde her insanın evinde bulunan haber bilgi aktarıp ona tüm insanlara aktaran televizyonlar sayesinde dünyanın bir ucunda olabilecek olaylar a kısa bir hızlı bir şekilde öğrenebiliyoruz. Günümüzde teknolojik aletlere bağlanan genel ağ sayesinde anlık bilgilere sahibiz. Ayrıca bu büyük bir iletişim araçları birçok insanın haberleşmesine mesajlaşmasını görüntülü konuşmasına ve birbirinden haberdar olmasına yardımcı olur. Ayrıca bu gibi teknolojik aletlerden temel bilgileri edinebilir araştırmak istediğiniz konuları öğrenebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.