Ders Notları

Şehir içi ulaşımda yararlandığımız toplu taşıma araçlarında nasıl davranırsınız?

2. Sınıf Hayat Bilgisi Şehir içi ulaşımda yararlandığımız toplu taşıma araçlarında nasıl davranırsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Şehir içi ulaşımda yararlandığımız toplu taşıma araçlarında nasıl davranırsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Şehir içi toplu taşıma kullanırken  Öncelikle araçta konuşmamaya çalışırım Gürültü yapmam bir şeyler yemem ayakta yaşlı birisi veya hamile varsa yer gösterir yer veririm Telefonla konuşmam çevreyi rahatsız edici davranışlarda bulunmam.


Şehir içi ulaşımda yararlandığımız toplu taşıma araçlarında nasıl davranırsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Benim İşte herkes toplu taşımayı kullanmak zorundadır okula giderken işe giderken veya bir yere gitmek istediğimde kısa bir mesafe gidiyorsa mutlaka toplu taşımayı kullanırız Toplu taşımaya kullanırken yapmamız gereken bazı görgü kuralları vardır Öncelikle toplu taşımada yüksek sesle konuşulmaz Arkadaşlarınızda çevreyi rahatsız edici şekilde gülünmez Telefonla görüşme yapılmaz Eğer ayakta Yaşlı veya hamile birisi varsa yer gösterilir  şoföre Durağa gelmeden önce ineceğimiz yeri söyleriz ki ineceğimiz yeri kaçırmayalım şoförün dikkatini dağıtacak hareketler de bulunulamaz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Toplu taşıma araçları şehirlerarası bizi gidebileceğimiz yerleri çok rahat bir şekilde götürürler.toplu taşıma araçlarına bindiğimiz zaman orada uyulması gereken kurallara uymamız gerekir. Örneğin ücretler binerken verilecekse ücretlerimiz i bindiğimiz zaman vermemiz gerekir.şehir içinde gürültü yapmamalı sigara içmemeli çok yüksek seste telefonla konuşmamalıyız ayrıca bindiğimiz şehir içinde büyüklerimiz varsa onlara yer vermliyiz.toplu taşıma aracını kullanan şoförleri saygılı davranmaliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.