Ders Notları

Ses şiddetinden hangi alanlarda, ne gibi faydalar sağlanmaktadır?

3. Sınıf Fen Bilimleri Ses şiddetinden hangi alanlarda, ne gibi faydalar sağlanmaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ses şiddetinden hangi alanlarda, ne gibi faydalar sağlanmaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ses şiddetinden toplu alanlarda, uyarılarda, iletişim gibi alanlarda kullanılır. Bizlere, büyük insan kitlelerine ulaşmak gibi faydalar sağlanmaktadır.


Ses şiddetinden hangi alanlarda, ne gibi faydalar sağlanmaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ses şiddeti mitingler, toplu alanlarda, uyarılarda, ikazlarda sesin şiddetinden yararlanmaktadır. Bizlere insanlara kolay bir şekilde insanlara bir konu hakkında bilgi aktarma konusunda yardım etmektedir. Örnek vermek gerekirse ; okul müdürünün öğrencilere seslenmesi, mitinglerde insanlara seslenme ve doğal afetlerde insanlara daha önceden uyarlar yapabilmek gibi faydalar sağlamaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Okullarda kullandığımız hoparlör sayesinde öğrencilerin hepsine zil sesi bilgilendirici bilgiler ve öğretmenin konuşmaları rahat bir şekilde ulaşabilir. Ezan okunduğu zaman yüksek çıkan ses sayesinde birçok insana namaz vakti geldiği iletilir. Belediyeler resmi kuruluşlar birçok iletişimde gerekli ve faydalı olan yüksek ses bilgilendirici eğitici ve haber verici olarak kullanılabilir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.