Ders Notları

Sevdiğiniz bir oyunun adını ve aşamalarını yönergeler halinde yazınız.

4. Sınıf Türkçe Sevdiğiniz bir oyunun adını ve aşamalarını yönergeler halinde yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Saklambaç oyunu en sevdiğim oyunlar arasında bir oyun. Saklambaçta bir kişi ebe olur. Bir duvara yaslanarak gözlerini kapatır ve saymaya başlar.
Belli bir sayıya gelince açıyorum diyerek açar. Diğer arkadaşları o sayarken bir yere saklanmışlardır. Ebe onları bulmaya çalışır ve gördüğü kişiye ‘gördüm seni’ der. Daha sonra ikisi sayı sayılan yere doğru koşmaya başlarlar. Hangisi önce koşup “sobe” yaparsa diğeri ebe olur. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sevdiğim bir oyunu söylemek istediğim zaman genellikle arkadaşlarımızla ya da evimizde aile bireylerimiz de oynamış olduğumuz kelime oyununda örnek olarak verebiliriz. Kelime oyununda isim sanatçı şehir bitki hayvan gibi birçok ismin verilen harfle uygun bir şekilde bulunması istenir bu harflere uygun bir isimleri bulduğumuz zaman ve kelime kutucuk havada olmadığımız zaman ilk bitiren kimse 10’a kadar Sayar ve koyunu bitirir bu kelimelerden almış olduğumuz duygularla başarı puanımız artar eğer puanımız fazlaysa 1. Oluruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.