Sevdiğiniz bir oyunun adını ve aşamalarını yönergeler halinde yazınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Sevdiğiniz bir oyunun adını ve aşamalarını yönergeler halinde yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Saklambaç oyunu en sevdiğim oyunlar arasında bir oyun. Saklambaçta bir kişi ebe olur. Bir duvara yaslanarak gözlerini kapatır ve saymaya başlar.
Belli bir sayıya gelince açıyorum diyerek açar. Diğer arkadaşları o sayarken bir yere saklanmışlardır. Ebe onları bulmaya çalışır ve gördüğü kişiye ‘gördüm seni’ der. Daha sonra ikisi sayı sayılan yere doğru koşmaya başlarlar. Hangisi önce koşup “sobe” yaparsa diğeri ebe olur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sevdiğiniz bir oyunun adını ve aşamalarını yönergeler halinde yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Sevdiğim bir oyunu söylemek istediğim zaman genellikle arkadaşlarımızla ya da evimizde aile bireylerimiz de oynamış olduğumuz kelime oyununda örnek olarak verebiliriz. Kelime oyununda isim sanatçı şehir bitki hayvan gibi birçok ismin verilen harfle uygun bir şekilde bulunması istenir bu harflere uygun bir isimleri bulduğumuz zaman ve kelime kutucuk havada olmadığımız zaman ilk bitiren kimse 10'a kadar Sayar ve koyunu bitirir bu kelimelerden almış olduğumuz duygularla başarı puanımız artar eğer puanımız fazlaysa 1. Oluruz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!