Sevdiğiniz spor dalı hakkında bilgi toplayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Sevdiğiniz spor dalı hakkında bilgi toplayınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Sevdiğiniz spor dalı hakkında bilgi toplayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sevdiğiniz spor dalı hakkında bilgi toplayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Sevdiğim spor dallarından bir tanesi tenistir. Tenis günümüzde en popüler sporlardan birtanesidir. Teniste raket ve topla iki kişi arasında yada ikişer kişilik iki takım arasında oynanan bir spordur.Oyuncular raketleriyle içi boş lastik topu ağ üzerinden rakip oyuncunun sahasına atmaya çalışırlar. Kurallar dahilinde en çok puanı toplayan oyuncu kazanır.


Sevdiğiniz spor dalı hakkında bilgi toplayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Tenis oyunu orta çağ dönemi Fransa’da elle oynanan bir oyuna dayanmaktadır. Bugünkü oynanan şekline 1800’lü yıllardan bugunkü oynanan şekline dönüşerek öncelikle ingilizce konuşan ülkelere yayılmış, daha sonra olimpiyat sporu olup, her seviyede her yaşta oyuncusu bulunan bir spor haline gelmiştir.

Tenis oyunu dikdörtgen düz bir adına “kort” denen bir sahada oynanır. Kortlar beton(sert), kil, çim veya akiam zeminlerde oynanır. Profesyonel tenis kortları belli ölçü içerisinde yapılmaktadır.Tenis oyuncusu günümüz deki ünlü tenis oyuncuları küçük yaşta tenis spor dalıyla ilgilenmeye başlamış ve grand slam adı verilen ünlü turnuvalarda şampiyonluklar kazanmışlardır.

Dünyaca önde gelen grand slam ler Avusturalya açık tenis turnuvası, Amerika açık tenis turnuvası Wimbledon açık tenis turnuvalarıdır. Bu turnuvada oynayan oyuncular dünyanın önde gelen en ünlü tenis sporcularıdır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sevdiğiniz spor dalı hakkında bilgi toplayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!