Sevdiğiniz spor dalı hakkında edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız. | Forum Sayfa Cevapları

Sevdiğiniz spor dalı hakkında edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Sevdiğiniz spor dalı hakkında edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sevdiğiniz spor dalı hakkında edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Sevdiğim ve ilgilendiğim spor dalı basketboldur. Basketbol dilimize İngilizceden gelmektedir.Türkçe karşılığı sepet topu olarak geçmektedir. Elle oynanılan, iki takım arasında geçen , dünya çapında popüler bir top oyunudur.Basketbolda her takım saha içerisinde beşer kişilik takımlardan oluşur.

Yerden yüksekliği 3.05 olan pota adı verilen, çemberden topu geçirerek rakipten daha fazla sayı yapmak suretiyle, toplamda 12 kişilik takımlarla oynanır.


Sevdiğiniz spor dalı hakkında edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Benim okulda oynamayı sevdiğim oyun basketbol oyunudur. Basketbol oyununa Türk Milli takımımız 12 Dev Adam’ın başarılarını izleyerek, oynamaya karar verdim. Basketbol oyununu araştırdığımda ilk olarak ABD’de Massachussetts eyaletinde beden eğitimi öğretmeni olan kanadalı Dr. James Naismith tarafından 1891 yılında icat edildiğini öğrendim. İlk dönemlerde Atlet ve bezbolculara kış antrenmanı olarak yaptırılmaktaydı.

Basketbolun ünü bulunmasından kısa bir süre sonra kendi okulundan dışarı çıkarak diğer okullara ve üniversitelere yayılmıştır. Bu yayılma, basketbol federasyonu oluşturup kulüplerin açılmasına sebep olmuş ABD ‘nin en popüler ulusal oyunu haline gelmiştir. Basketbol Avrupaya 1893 yılında Paris’ te Travise sokağında eaki bir jimnastik salonunda ilk olarak oynanmıştır. Günümüzde basketbolun en ünlü ligi doğduğu topraklar olan NBA’dır. Bu ligde yıldız olan bir çok ünlü basketbolcu bulunmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sevdiğiniz spor dalı hakkında edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!