Ders Notları

Sevdiğiniz yemekler nelerdir?

3. Sınıf Türkçe Sevdiğiniz yemekler nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sevdiğiniz yemekler nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günlük hayatta sevdiğim yemekler Örnek vermek gerekirse genel olarak metabolizmam hızlı bir şekilde geliştirecek olan süt ve süt ürünleri etlere beyaz ete yumurta peynir yoğurt gibi besleyici ve meyve sebzeleri önem vererek yiyeceklerime önem verdiğim için sebze yemekleri ızgara balık ve kahvaltıda yoğurt peynir yumurta gibi yiyecekleri ön planda tutarım.


Sevdiğiniz yemekler nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sevdiğimiz yemekler bizleri geliştirecek olan vücut sağlığımızı ve beyin sağlığımızı Ayrıyetten ruhsal sağlığımızı da en üst seviyeye çıkaracak yemekler ön planda olması gerekmektedir.

İşte bu nedenle sabah kahvaltısında yumurta peynir yoğurt zeytin gibi yiyecekler tüketmeniz gerekmektedir Öğle yemeğinde ise daha besleyici olan tavuk ve sebze yemeklerine yer verilmesi gerekmektedir akşamları ise bizim vücut sağlığımızı koruyacak olan ve bize ağır gelmeyecek olan ızgara türü yiyeceklerin aktif olarak kullanılması gereken yemekleri örnek olarak verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. sevdiğimiz yemekler sağlığımız için gerekli olan yiyecekler olmalıdır şekerli yiyecekler tatlılar hak etti ve hazır yemekler sağlığımız için iyi değildir bunları çok sevsek de çok tüketmemiz gerekir sevdiğimiz yemekleri sağlığımız için olduğuna dikkat ederek beslenmemiz gerekir annemizin pişirdiği yemekler sebze yemekleri ve ev yemekleri sağlığımız için iyi olacaktır yalnız eğer sevdiğimiz hazır yiyecekler varsa bunlardan ara sıra ve az bir şekilde tüketmemiz daha iyi olacaktır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.