Sevdiklerimize maddi değeri olmayan hangi hediyeleri verebiliriz? Yazalım. | Forum Sayfa Cevapları

Sevdiklerimize maddi değeri olmayan hangi hediyeleri verebiliriz? Yazalım.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Sevdiklerimize maddi değeri olmayan hangi hediyeleri verebiliriz? Yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sevdiklerimize maddi değeri olmayan hangi hediyeleri verebiliriz? Yazalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :  İnsanı en çok mutlu eden şey karşıdaki insanın onu sevdiğini bilmesi ve değer verdiğine inanmasıdır. Bizlerde sevdiklerimize maddi değeri olmayan , güzel sözler söylemek, ona kibar ve anlayışlı davranmak, ona işlerinde yardım etmek zor zamanlarında yanında olmak gibi şeyler veya şiir yazmak resim çizmek gibi hediyeler verebilriz.


Sevdiklerimize maddi değeri olmayan hangi hediyeleri verebiliriz? Yazalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Sevdiklerimizi mutlu etmek için illa çok para harcamamıza gerek yok aslında. Hediyeleşmek her insanı mutlu eder. Ama bazen paradan daha değerli, paranın satın alamayacağı şeyler vardır. Bunu bilmeliyiz. Sevdiklerimizle beraber olmak onların bize iyi davranması ve değer vermesi en büyük hediyelerden bir tanesidir. Sevdiklerimize resim, şiir, yazı gibi veya mesaj gibi maddi değeri olmayan ancak manevi olarak çok büyük değerler içeren hediyeler verebiliriz. Bir selamlaşma veya güzel bir söz veya ihtiyaç duyduğu anda bir kucaklaşma veya bir şiir insanın karşıdakine verebileceği en büyük hediyedir. Bu hediyeler her ne kadar para ile alınmasa da , aslında insanların en çok ihtiyaç duyduğu şey histir. İnsanlar ne kadar pahalı hediyeler alsa ve bununla mutlu olsalar da samimi bulmadıkları bir söz ve kalple kırılabilir ve hediyeyi almayabilirler. Ancak fiyatı olmadığı halde bu kadar önemli olan hediyeleri herkes sever ve sevgi ile kabul eder.


 


Sevdiklerimize maddi değeri olmayan hangi hediyeleri verebiliriz? Yazalım.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!