Ders Notları

“Sevgi” kavramı zihninizde hangi çağrışımları yapıyor?

6. Sınıf Türkçe “Sevgi” kavramı zihninizde hangi çağrışımları yapıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Sevgi” kavramı zihninizde hangi çağrışımları yapıyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgi kavramı zihnimizde dünyada var olan güzellikleri ağaçları ormanları kardeşliği dostluğu aileyi vatanseverlik gibi bir çok güzel duyguyu ifade ettiği gibi bir çok güzel çağrışımlar ifade etmektedir

 


“Sevgi” kavramı zihninizde hangi çağrışımları yapıyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgi kavramı zihnimizde en güzel duyguları ifade eden bir kelime olarak çağrışımlar yapmaktadır.

Sevgi kavramı bizlere insanları sevmeyi Yaradanı sevmeyi vatanı sevmeyi milleti sevmeyi bayrağı sevmeyi insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışmayı Birlik olmayı dostluğu kardeşliği ailevi ve birçok güzellikler ile beraber her şeyi severek dünyayı daha güzel bir hale getirmek gibi bir çok güzel çalışıp ancak Sevgi kavramı ile elde edebileceğiniz bir çağrışıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sevgi denilince aklımıza karşılıklı ilişkilerin karşılık beklemeden saygı ve hoşgörü çerçevesinde insanların birbirine yaklaşımları güzel duyguları ve bu duygular içerisinde yaşayan insanların mutlu yaşamları olarak değerlendirilebilir. Ayrıca hayvanları sevmek ve korumak da sevgi kavramına eşdeğerdir. Çevremizde bulunan diğer canlı varlıklardan biri olan bitkileri sulamak sevgi ile okşamak bakımlarını yapmak sevgiye eşdeğer bir anlayıştır. Dünyada birçok canlı severek ve sevinerek mutlu olabilir ve birçok zorluğun üstesinden gelebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.