Ders Notları

“Sevginin önemi” konusunda bir konuşma

4. Sınıf Türkçe “Sevginin önemi” konusunda bir konuşma  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Sevginin önemi” konusunda bir konuşma konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgi bu hayatta hepimizin ihtiyaç duyduğu bir gereksinimdir. Sevgi para ile satın alınmaz. İçten gelen sıcacık bir duygudur. Bu duyguya insanlar, çocuklar, hayvanlar hatta bitkiler bile ihtiyaç duyarlar.

Sevgisiz bir dünyada insanlar mutsuzluk içinde yaşarlar. Fakat sevgi, saygı, ilginin olduğu yerde herkes mutludur.


“Sevginin önemi” konusunda bir konuşma konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bu hayatta su nasıl temel bir ihtiyaçsa sevgide temel bir ihtiyaçtır. İnsan sevmek ve sevilmek için yaradılmıştır. Sevilen, sevildiğini hisseden insan kimseye karşı kötülük düşünmez daima mutlu olur ve kendisi de çevresindeki insanlara sevgi ile yaklaşır.

Çevresi tarafından, ailesinden sevgi görmemiş insanlar mutsuz insanlardır. Kendileri sevgi görmediği için sevginin ne olduğunu bilmezler ve insanlara karşı kötü niyetli, soğuk kanlı, sevgisiz, saygısız olurlar. Sevgi bu hayatta insanlara karşı en güzel anahtardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sevgi her güzel duygu’nun başıdır. Sevgi ile büyüyen bir birey veya bir canlı geleceğe umutla ve sevgi ile bakar. Sevgiyle büyüyen bir insan saygılı hoşgörülü ve ahlaklı olur. Sevgi insanlar arasındaki mutluluğu ve pozitif duygular arttırır. Sevilip sayılmak her insanın ve her canlının hakkıdır. Sevgi karşılıksız bir şekilde ilişkilerin Temel amacıdır. Anne babamızı sevmek arkadaşımızı sevmek kardeşimizi sevmek dostlarımızı sevmek bizleri hem güvende hem de mutlu hissettirir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.