Ders Notları

Sevgisiz bir dünya düşünülebilir mi? Niçin?

6. Sınıf Türkçe Sevgisiz bir dünya düşünülebilir mi? Niçin? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sevgisiz bir dünya düşünülebilir mi? Niçin? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgisiz bir dünyamız düşünülmesi mümkün değildir. Sevginin olmadığı bir dünyada toplumlar arasında çatışmalar insanlar arasında çatışmalar insanlar arasında yardımlaşma ve dayanışma olmayacağından dolayı yaşanmaz bir hal alacağından dolayı Sevgisiz bir dünyada insanların yaşaması mümkün olmayacağını ifade etmeniz gerekmektedir.


Sevgisiz bir dünya düşünülebilir mi? Niçin? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgisiz bir dünyanın insanlar yaşam açısından mümkün olmayacağını söyleyerek cümlelerimizle başlamamız gerekir.

Devletler açısından Sevgisiz bir dünya çatışmalara mücadelelere savaşlara sıkıntılara neden olacağını söyleyebiliriz.

Insanlar açısından ise sebepsiz bir dünya yardımlaşmanın ve dayanışmanın olmadığı birbirlerinin haklarına saygı duymadıkları birbirleri içerisinde Çatışma ve mücadele içerisinde olduklarını ve sıkıntıların sürekli olarak yaşandığı bir ortam Sevgisiz bir dünyanın ifadesi olarak söylenebilir.

Sonuç olarak bütün Sorunların çözümü ancak sevgi dolu bir dünyadan geçmektedir. Sevgi bütün güzelliklerin kapısını açar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Sevgisiz bir dünya düşünülemez. Sevgi insanı ahlaki duygularını yaşama sevincini zorluklardan karşı açabileceği birçok konuyu huzurlu bir şekilde hayat sürmesine sağlayabileceği ne söyleyebiliriz. Dünyadaki tüm canlılar sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyar. Yeni doğan bir bebek sevgi ile büyür ve gelişir. İnsanlar arkadaşlarından aile bireylerinden ve yakınlarından Sevgi gördükçe geleceklerinin zeminlerini sağlam bir şekilde atarlar. Sevgi Ayrıca hoşgörü ve güven demektir. Sevgili ve saygılı olunca tüm ilişkiler güçlü ve kuvvetli olur. Karşılıklı bir şekilde insan sevildiğini ve sevdiğini bildiği zaman oldukça mutlu olur

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.