Ders Notları

Seyahatnameyi veya benzer tarzdaki bir eseri okumak hayal dünyanızı nasıl etkiler? Fikirlerinizi paylaşınız.

7. Sınıf Türkçe Seyahatnameyi veya benzer tarzdaki bir eseri okumak hayal dünyanızı nasıl etkiler? Fikirlerinizi paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Seyahatnameyi veya benzer tarzdaki bir eseri okumak hayal dünyanızı nasıl etkiler? Fikirlerinizi paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Seyahatname veya benzer tarzdaki bir eser okumak hayal gücümüze büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.

Çünkü Seyahatname ve benzeri tarzdaki eserler Hayal dünyamızı geliştireceği için yeni bir şekilde hayata bakış açımız farklılaşacaktır.


Seyahatnameyi veya benzer tarzdaki bir eseri okumak hayal dünyanızı nasıl etkiler? Fikirlerinizi paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Seyahatname ve benzeri tarzdaki bir eseri okumak bizlere geçmiş dönemlerde yapılmış olan faaliyetler hakkında birçok bilgi edinebileceğimiz için ve atalarımızın yaşayış şekli tarihi eserleri özelliğe sahip olacağından dolayı bizlerin Hayat Bilgisi geliştirecek bize Hayat içerisinde birçok konuya Farklı görüş açısıyla bakmamıza neden olacağından dolayı bu tür eserleri okumak çok büyük bir aram ifade etmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Seyahatname ve buna benzer birçok kitabı okuduğumuz zaman genellikle bu gibi eserlerin yazmış oldukları ve belirtmek istedikleri bölgeleri ve ölçüleri daha yakından tanımak gibi birçok özelliğe ve imkana sahip olabiliriz. Bir insan çok gezerek tek veya çok okuyarak da merak ettiği birçok yeri tanımış ve öğrenmiş olabilir. Bu gibi eserleri okuduğumuz zaman sanki yazılmış olan bölgelerin geziyor ve orada okunuyor gibi hissedebiliriz. Okumuş olduğumuz bugünkü metinleri düşündüğümüz zaman hissederek ve orada bulunan bölgeleri sanki geziyormuş gibi düşünerek okumamızı tamamlaya biliyoruz.

  2. Böyle eserleri okumak geçmişte yaşadığımız şeyleri öğrenmeye delalet eder ve bizi olumlu etkiler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.