Ders Notları

Şeyh Edebali, “Anlaşmazlıklar bize, adalet sana.” sözüyle ne anlatmak istemiştir?

7. Sınıf Türkçe Şeyh Edebali, “Anlaşmazlıklar bize, adalet sana.” sözüyle ne anlatmak istemiştir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Şeyh Edebali, “Anlaşmazlıklar bize, adalet sana.” sözüyle ne anlatmak istemiştir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Şeyh Edebali, “Anlaşmazlıklar bize, adalet sana.” sözüyle bizlere toplumda bir çok sorunlar çıkabileceği ancak adaletin siz padişah tarafından düzeltmesi gerektiği anlatmak istemiştir.


Şeyh Edebali, “Anlaşmazlıklar bize, adalet sana.” sözüyle ne anlatmak istemiştir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Şeyh Edebali, “Anlaşmazlıklar bize, adalet sana.” sözüyle, toplumda bir çok kişiler yani halkın bir çok sorunlar çıkara bileceği ifade etmekle birlikte, bu sorunların çözümünde adaletli bir şekilde Osman Gazinin sounları çözmesi gerektiği ahlaklı ve adaletli olması gerektiği hakkında öğüt anlatmak istemiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir toplum içerisinde farklı düşüncelere sahip insanlar farklı kültürlere sahip insanlar olabilir. Bu insanlar arasında sorunlar çıkabilir. Önemli olan bu sorunlara başa gelen yöneticilerinin adaletli bir şekilde çözmesi dir. Toplumlar arasındaki huzur ve birliğini sağlamak için hoşgörülü ve saygılı olmak gerekir. Farklı yapılardaki ve farklı kültürlerdeki insanlara anlayışsız ve empatik olmadan yaklaştığınız zaman toplum içerisindeki huzuru ve güvenliği kaybedebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.