Ders Notları

Sigara kullanımını azaltmaya yönelik üzerimize düşen sorumluluklarımızı arkadaşlarımızla tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Sigara kullanımını azaltmaya yönelik üzerimize düşen sorumluluklarımızı arkadaşlarımızla tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sigara kullanımını azaltmaya yönelik üzerimize düşen sorumluluklarımızı arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bununla ilgili öncelikle bilgi sahibi olmamız gerekir. Bu alışkanlıkların getirdikleri zararları ve bunlardan kurtulan insanların hikayelerini bilmeli ve bağımlı olan insanlara umut niteliğinde anlatmalıyız.


Sigara kullanımını azaltmaya yönelik üzerimize düşen sorumluluklarımızı arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sigara kullanımının çoğu stres kaynaklı olduğu düşünülür. Halbuki sigara stresi azaltmamakta aksine insanın sağlığına zarar vererek daha çok tedirginlik getirmektedir. Bunun için ilk önce konu hakkında bilgi sahibi olmalıyız. İnsanları stresten uzak tutacak spor, sanatsal etkinlikler gibi başka faaliyetler de vardır. İnsanları bu gibi aktivitelere teşvik etmeliyiz . Ayrıca sigara sebebi ile oluşan hastalıkları ve genetik olarak nesilden nesile aktarılan hastalıkları ayrıca sigara bırakma hikayelerini sevdiklerimize aktarmalı ve bu sayede onların bu zararlı alışkanlıktan vazgeçmesini sağlamalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sigara kullanımı genellikle sigara kullanan arkadaşlar ve yakın çevreden özenilerek başlanılan bir alışkanlıktır. Ayrıca insanlar ya strese düştükleri zaman ya da heves ettikleri zaman sigaraya başlarlar. Sigara daha sonra insanların alışkanlık haline getirdiği amaç haline gelir. Sigara yalnız içen insan değil geçirdiği ortamdaki insanlara da ciddi bir şekilde zarar veren kötü bir alışkanlıktır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.