Ders Notları

Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü yazalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü yazalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Mert arkadaşlarından gördüğü sigara ve alkolle yeni tanışmıştı. Tadına bakmakla başlayan bu alışkanlık zamanla daha da ilerlemiş ve Mert ve ailesi bu durumdan rahatsız olmaya başlamıştı. Daha sonra Mert’ in babası onu tekvandoya yazdırdığını söyledi. Böylelikle Mert tekvandoda daha uzun vakit geçiriyor ve rahatladığını fark ediyordu. Annesi de güvenilir bir bitkisel kür ile  bu alışkanlıkları bırakması için ona yardımcı oluyordu. Böylece Mert tekvandoda ilerlemeye ve bu alışkanlıklar olmadan da mutlu olabileceğini fark etti. Arkadaşlarını da davet etti: Ona eşlik edenlerle beraber daha sağlıklı bir hayata adım attılar.


Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü yazalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sevgi , babasının içtiği sigaradan rahatsızlık duyuyordu. Babası ise uzun yıllar alıştığı bu rahatsızlığı yenemeyeceğine oldukça inanmıştı.

Sevgi’ nin arkadaşının annesi doktordu ve bu konuda çalışmaları vardı. Sevgi arkadaşından rica etti. Annesi onlara akşam yemeğine geleceğini söyledi. Uzun süren konuşmalardan sonra babası bir süreliğine spora yazılacağını ve deneyeceğini ifade etti.

Spora gittikçe kendini mutlu hissetmiş ve doktorun verdiği yöntemlerle sigaradan tiksinmişti. Sevgi çok mutlu ve sağlıklı bir şekilde babası ile huzuru yakalamıştı.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Aişe dedi ki:

    Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü bir harika olmuş süpersiniz.

  2. Hulya dedi ki:

    öncelikle harika VE GÜZEL

  3. Merve dedi ki:

    Sigara alkol uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar insan sağlığını ciddi bir şekilde etkiler. Bu gibi alışkanlıklar genellikle insanların eğlence amaçlı tek seferlik kullanımı ile başlayan alışkanlık haline getiren insanların hayatını maddi manevi yönde etkileyen kötü alışkanlıklar olarak bilinmektedir. Özellikle bu gibi alışkanlıklar erken sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bu gibi alışkanlıklardan uzak durmak durmak girdiğiniz zaman veya zaman egzersiz yapma arkadaşlarla birlikte güzel zaman geçirmek bu gibi alışkanlıklari uzaklaştıracaktır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.