Ders Notları

Sigaranın insan sağlığına ne gibi zararları vardır? Bilgi veriniz.

6. Sınıf Din Kültürü Sigaranın insan sağlığına ne gibi zararları vardır? Bilgi veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sigara akciğer kanseri olmak üzere kanser hastalıklarına, bronşit gibi rahatsızlıklar, bağışıklık sisteminin zayıflaması, yemek borusunda kanama, ülser gibi rahatsızlıklar, kısırlık, sakat çocuk gibi sağlığa zararları, maddi kayıp olarakta çok sıkıntı yaptığı bir gerçektir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sigara insanları ciddi şekilde sağlıklarını bozabilir solunum yollarında boğazda nefes almada ve çeşitli organlarımızda sağlık sorunları ile karşılaşabiliriz sigara dumanları ciğerlerimize zarar verebilirim ciğerim bize zarar verdiği zaman anlamsız hastalıklara karşı karşıya kalabilirsiniz sigara yalnız için değil çevresindeki insanlarda zehirlemek de dedim sigara soluk burnumuzdan düşlerimizden boğazımızdan midemizden ve akciğerimizi den başlayarak birçok organımıza zarar verdiğini söyleyebiliriz sigara kötü bir alışkanlıktır sigara gibi kötü alışkanlığı hayatımıza uzak tutmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.