Sinemada izlediğiniz bir filmdeki olayları arkadaşlarınıza anlatınız. | Forum Sayfa Cevapları

Sinemada izlediğiniz bir filmdeki olayları arkadaşlarınıza anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Sinemada izlediğiniz bir filmdeki olayları arkadaşlarınıza anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sinemada izlediğiniz bir filmdeki olayları arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :En son sinema da izlediğim film son çıkan Midway adlı bir savaş filmiydi. Film ikinci Dünya Savaşı ‘nda pasifik okyanusunda Japonlar ve Amerikalılar arasında geçmektedir.Film konu olarak ve de akıcılık olarak oldukça insanı sürüklüyor.


Sinemada izlediğiniz bir filmdeki olayları arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Midway filmi ikinci Dünya Savaşında Japonlar ve Amerikalılar arasında yapılan pasifik savaşlarını konu alan bir Filmdir. Film ilk başladığında Pearl Harbor üzerine Japonların düzenlediği sürpriz saldırıyla başlıyor.

Pearl Harbor üssü nü neredeyse tamamen yok eden Japonların arkasına uçaklarla, Amerikan uçakları bir saldırı düzenliyor. Daha sonra Japonlara misilleme yapılması gerektiğini düşünen Amerikan komutanı midway adasına Amerikan ordusunu çıkarma yaparak burada Japonlarla büyük bir. savaşa girişiyorlar. Film savaş sahneleri ve özel efektleriyle beni oldukça etkiledi.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sinemada izlediğiniz bir filmdeki olayları arkadaşlarınıza anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!