Ders Notları

Sınıf başkanı seçimlerine aday olduğumuzda hangi haklarımızı kullanabiliriz?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Sınıf başkanı seçimlerine aday olduğumuzda hangi haklarımızı kullanabiliriz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sınıf başkanı seçimlerine aday olduğumuzda hangi haklarımızı kullanabiliriz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sınıf başkanı seçimlerine aday olduğumuzda seçme ve seçilme hakkımızı kullanmış oluruz.


Sınıf başkanı seçimlerine aday olduğumuzda hangi haklarımızı kullanabiliriz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sınıf başkanı seçimlerine aday olmak istersek seçme ve seçilme hakkımızı kullanmış oluruz. Seçme ve seçilme her insanın hakkıdır. Bizlerde çocuk olsakta bize verilebilecek görevleri yerine getirmemiz mümkündür. Böylece toplum içerisinde nasıl davranmamız gerektiği ve yönetim biçimini öğrenmiş oluruz. Bu sayede yönetim şeklini ve inceliklerini öğrenerek hem aile hem toplum ilişkilerimizi yönetmek hemde belki ülkede veya bir iş yerinde yönetici olmak daha kolay hale gelebilir.  Bunun için iş hayatı öncesinde bu gibi sorumluluklar bizlerin gelişimine büyük oranda katkı sağlayacaktır. Bizlerin de eğer yapabileceksek bu gibi sorumlulukları almamız ve yerine getirmek için iyi bir deneyim fırsatını kaçırmamız lazımdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Sınıf başkanı seçiminde yönetimi geçmek isteyen arkadaşlarımız aday olarak gösterilir adayı olarak gösterilen arkadaşlarımız elbette ki diğer arkadaşlarımızın oy vermesi ile ve verilen oyların çoğunluğuna göre seçilmektedir hangi arkadaşınla sınıf başkanı olacaksa elbette ki en fazla oy alan arkadaşımıza olur sınıf başkanı olan arkadaşımın sınıfın düzeni kuralları ve çeşitli birçok okul ve sınırgören dediğini bilerek başkanlık seçimi ne katılır ve bu alanda sınıf düzenini ve kurallarını duyulmasını sağlar.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.