Ders Notları

Sınıf kuralları olmasaydı bu durumdan nasıl etkilenirdiniz? Tartışınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Sınıf kuralları olmasaydı bu durumdan nasıl etkilenirdiniz? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sınıf kuralları olmasaydı bu durumdan nasıl etkilenirdiniz? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sınıf kuralları olmasaydı bu durumda derslerimizi iyi bir şekilde dinleyemeyeceğimiz öğretmenimizin vermiş olduğu bilgileri tam olarak alamayacağımız dan dolayı eğitim hayatımızda birçok sorunlar meydana geleceğini ifade edebiliriz.


Sınıf kuralları olmasaydı bu durumdan nasıl etkilenirdiniz? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sınıf kuralları olmasaydı bu durumdan Ben ve arkadaşlarım olumsuz olarak etkilenebileceğimizi  söyleyebilirim.

Sınıf içerisinde Eğer sınıf kuralları olmasaydı öğretmenimizin vermiş olduğu bilgileri alamayacak arkadaşlarımız arasında çeşitli sıkıntılar çıkacak ve okul içerisinde üzüntülü olacağımızdan dolayı bir çok sorunla karşı karşıya kalarak hem arkadaşlık ilişkilerimiz hem de derslerde aldığımız bilgiler yetersiz kalacağından dolayı gelecek hayatımız için gerekli olan bilgileri tam olarak alamayacağımız ifade edebiliriz.

İşte bu nedenle okulda bir öğrencinin başarılı olabilmesi verilen bilgileri tam olarak alabilmesi ve toplum içerisindeki sosyal İletişimde en iyi şekilde kendini geliştirmesi ve hazır bir hale gelmesi için sürekli olarak okulda ve Okul dışında kuralların olması büyük önem arz etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sınıf kuralları olmasaydı elbetteki sınıf içerisinde rahat eğitim-öğretim göremezdik sınıfın belirli bir düzeni tertibi olamazdı. Sınıf içerisinde kurallar elbetteki topluluk içerisinde kullanılan kurallar gibidir sınıf kurallarına uymak oldukça önemlidir sınıfta yalnız biz değil arkadaşlarımızla öğretmeninize eğitim-öğretim gördüğümüz için elbette ki bu kurallara güzel tam bir şekilde uymamız güzel daha başarılı bir eğitim görmemize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.