Sınıfa sosyal bir etkinliğin yapılışını veya engellendiği bir durumu gösteren gazete haberi veya fotoğraf getiriniz.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sınıfa sosyal bir etkinliğin yapılışını veya engellendiği bir durumu gösteren gazete haberi veya fotoğraf getiriniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sınıfa sosyal bir etkinliğin yapılışını veya engellendiği bir durumu gösteren gazete haberi veya fotoğraf getiriniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Kocaeli’de 14 Mart’a kadar okullar tatil edildi

Kocaeli Valiliği, meteoroloji verilerine göre beklenen Kar Yağışı nedeniyle yarından itibaren okullar ile kursların, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı özel kreş ve gündüz bakımevlerinin 14 Mart Pazartesi gününe kadar tatil edilmesine karar verdi. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü de pazartesi gününe kadar yüz yüze eğitime ara verdi.

Valilik ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul, kronik hasta ve engelliler ile hamile personelin pazartesi gününe kadar idari izinli sayılmasına karar verdi.

Kaynak: hurriyet.com.tr


“Sınıfa sosyal bir etkinliğin yapılışını veya engellendiği bir durumu gösteren gazete haberi veya fotoğraf getiriniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA OKULLARDAKİ SOSYAL ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında okullardaki tüm sosyal etkinlikler iptal edildi.
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan şehrinde ortaya çıkan yeni koronavirüs vaka sayısının komşu ülkeler de dahil olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde arttığı ifade edildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da yeni virüsün hızla yayıldığı yönünde bilgiler verildiği vurgulanan yazıda, bu kapsamda Türkiye’de ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin alındığı hatırlatıldı.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemlerin sıralandığı yazıda, şu ifadelere yer verildi: “Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir.”

Yazıda, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmeyeceği ve konuyla ilgili tedbirlerin valiliklerce alınacağı kaydedildi. Kaynak:meb.gov.tr 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,SOSYAL ETKINLIGIN ENGELLENDIGI GAZETE HABERİ,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sınıfa sosyal bir etkinliğin yapılışını veya engellendiği bir durumu gösteren gazete haberi veya fotoğraf getiriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Yukarıdaki bilgi ve cevaplarla bir virüs salgını olan korona virüsü de alabileceğimiz önlemleri yukarıdaki bilgi ve cevaplarla iyi bir şekilde öğrenerek konuyu kalmadı Forum sayfa sitesini vermiş olduğu bilgilere baktığımız zaman bu gibi salgın hastalıkların önüne geçmek için temizliğin dikkatli bir şekilde yaklaşımın ve geri ve hastayken birbirimize çok fazla yaklaşmamamız gerektiğini anlatan birçok önlem görebiliyoruz. Ayrıca koronavirüsten kurtulabilmek için aşı vurabiliriz aşı vurarak da bu gibi hastalıklardan uzaklaşabilir ve salgın hastalıkların önüne geçebiliriz birbirimize karşı duyarlı saygılı olmak da korona virüsün üstesinden gelmemiz için bize yardımcı olur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!