Sınıfımızda bir müze oluşturmak için neler yapabiliriz? | Forum Sayfa Cevapları

Sınıfımızda bir müze oluşturmak için neler yapabiliriz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Sınıfımızda bir müze oluşturmak için neler yapabiliriz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sınıfımızda bir müze oluşturmak için neler yapabiliriz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Sınıfımızda bir müze oluşturmak için öncelikle müzenin konusunu belirlemek gerekir. Konusuna göre araştırma yaparak resimler, bilgilendirici yazılar bulmalı ve bunları dikkat çekecek şekilde kartonlara yazarak sıralı bir şekilde dizmeliyiz. İmkan varsa küçük heykeller veya ilgi çekici nesnelerde konusuna göre eklenebilir.


Sınıfımızda bir müze oluşturmak için neler yapabiliriz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Müze yapımı bir takım çalışması gerektirir. Sınıfımızda bir müze oluşturmak için ilk önce bir alana ihtiyacımız var. Bu alan içinde hangi konuyu seçtiysek o konu ile ilgili araştırmalar yapmalıyız. Yaptığımız araştırmaya göre kitaplardan ve internetten video slayt bilgilendirici yazıları bulmalı ve işimize yarayacak olan bilgileri kısa ve anlamlı bir şekilde toplamalıyız. Bunları renkli veya güzel kartonlara yazabilir , konu ile ilgili resimler veya heykeller getirebiliriz. Böylece müzemiz tamamlanmış olur. Daha sonra öğretmenlerimizin de onayından geçerse bu müzeyi arkadaşlarımıza tanıtabiliriz.

Mesela bilim ve teknoloji alanında bir müze yapacağımızı varsayalım. Bu müzeye geçmişten bugüne kadar olan bilgisayar, telefon, televizyon gibi nesnelerin ilk önceki resmi ve günümüzde gelmiş olduğu hallerindeki resimler, bunları bulan mucitlerin kısaca bilgileri ve nasıl buldukları ile ilgili bilgileri kısaca kağıtlara yazabilir. Bunlarla ilgi renkli karton üzerinde sırası ile resimleri yapıştırabiliriz. Bunlar hakkında kısaca bir tanıtım yaparak müzemizin amacını anlatabilir ve hem görsel hemde sözlü şekilde bilgilendirme yapabiliriz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Sınıfımızda bir müze oluşturmak için neler yapabiliriz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak