Ders Notları

Sınıfımızın Şeref Köşesi’nde nelerin bulunduğunu söyleyelim. Niçin orada bulundukları hakkında arkadaşlarımızla konuşalım.

3. Sınıf Türkçe Sınıfımızın Şeref Köşesi’nde nelerin bulunduğunu söyleyelim. Niçin orada bulundukları hakkında arkadaşlarımızla konuşalım. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sınıfımızda şeref köşesinde Türk bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk2ün portesi bulunmaktadır. Ayrıca İstiklal Marşı ve Gençliğe hitabe yer almaktadır.
Ülkemizi düşmanlardan kurtardığı ve Cumhuriyeti ilan ettiği için Atatürk’ün portesi, gençlere yol gösterici olarak Gençliğe Hitabe, İstiklalimizin ve bağımsızlığımızın temsili olan ay yıldızlı Bayrağımız ve İstiklal Marşı yer almaktadır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sınıfımızın ve okulumuzun Şeref köşesinde yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi Ayrıca İstiklal marşı’mız ve Türk bayrağımız yer aldığını söyleyebiliriz bağımsızlığımızın simgesi olan Türk bayrağımız ve İstiklal marşı’mız Şeref köşesinde yer almaktadır ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu olan hastalık Kemal Atatürk bağımsızlığımızın simgesi olan bu iki temel simge’nin ortasında yer alması Şeref köşesinde dikkatimizi çeken bir nokta olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.