Sınıfınızdaki kuralları söyleyiniz. Bu kuralları nasıl belirlediniz? Anlatınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sınıfınızdaki kuralları söyleyiniz. Bu kuralları nasıl belirlediniz? Anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sınıfınızdaki kuralları söyleyiniz. Bu kuralları nasıl belirlediniz? Anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Sınıfımızda ki temel kurallar, sınıfı temiz tutmak ve ders işlendiği sırada sessiz olmaktır. Bu kuralları sınıfta ortak olarak aldık.


“Sınıfınızdaki kuralları söyleyiniz. Bu kuralları nasıl belirlediniz? Anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Sınıfta belirlediğimiz kuralları sınıfta bulunan herkes ile ortak bir şekilde almaktayız. Sınıfımızda sınıfın düzeni ve dersin daha sağlıklı işleyişi  için sınıfta bu kurallara herkesin uyması gerekmektedir. Bu kurallardan en önemlisi öğretmenimiz ders anlatırken sınıfta ses çıkarmamaktır. Bunun yanı sıra sınıfımızı temiz tutmak, sınıfta bulunan eşyalara zarar vermemekte önemli kurallardandır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sınıfınızdaki kuralları söyleyiniz. Bu kuralları nasıl belirlediniz? Anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Sınıfta benim ve arkadaşlarımın olması gereken kuralların başında elbetteki sınıfta sessiz olma gürültü yapmamak ve sınıf kurallarına uymak gelmektedir bunun yanı sıra sınıfta uyuyabileceğim kurallar arasında sınıf araç gereçlerini güzel bir şekilde kullanmak zarar vermemek ve temiz bırakmaktır sınıfımızda kullandığımız zaman yerlere çöp atmamalıyız herhangi bir kaleme açtığımız zaman veya herhangi bir şeyi ürün paketini yedikten sonra muhakkak çöp kutusuna atmalıyız sınıf tahtasına veya sınıf masalarına cüz ve meyve veya zarar vermemeliyiz öğretmenimiz konuştuğu zaman sözüne kesmemeliyiz derste gürültü yapmamalıyız ayrıca okullar zamanında gelip gitmekte sınıf kuralları arasında yer almak almaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!