Ders Notları

Sınıfınızın ve okulunuzun krokisini çizerken nelere dikkat ettiniz? Söyleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sınıfınızın ve okulunuzun krokisini çizerken nelere dikkat ettiniz? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sınıfımızın ve okulumuzun krokisini çizerken genel olarak okulun sınıf düzenini ve sınıfımızda yer alan masaların sıraların ve genel olarak pano tahta gibi birçok yerin özelliklerini belirtmek için dikkatli bir şekilde krokiyi çizdim.
Sınıfın krokisinde ilk önce sıralar öğretmen masası pencere tahta ve pano gibi önemli noktaları belirttim.
Okulumuzun krokisini çizerken ise katların giriş kısmını kütüphane ve müdür odası öğretmen odası gibi sınıflar gibi birçok önemli noktayı belirterek okulun krokisini çizdim. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Evimizin ve okulumuzun krokisi çizmek tıpkı evimiz ile okulumuzun adresini vermek gibidir bu sebepten dolayı evimizin kuru kızım çizdiğimiz an dikkat etmemiz gereken birkaç kural vardır örneğin evimizin ve okulumuzun krokisini çizdiğimiz zaman evimizin hangi sokakta hangi caddede bulunduğunu belirttiğimiz gerekir bunun yanı sıra okulumuzun ve evimizin çevresinde bulunan işyerleri hastaneye postane gibi durumları çizerek de yapabiliriz. Ayrıca evimizin krokisi çizdiğimiz an evimizi tarif etmekte de kolay yollar bulabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.