Ders Notları

Sınıfta sunmak üzere müzelerle ilgili bir araştırma yapalım.

3. Sınıf Türkçe Sınıfta sunmak üzere müzelerle ilgili bir araştırma yapalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sınıfta sunmak üzere müzelerle ilgili bir araştırma yapalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Müzeler tarihli olarak geçmiş dönemlerde yaşamış olan uygarlıkları temsil ettiğinden dolayı tarihin tozlu sayfalarından aydınlatılması açısından var olan metal yerlerin korunması saklanması ve vatandaşlara aktarılarak bilgi elde etmelerinin sağlanması amacıyla tarihe ışık tutan önemli yerlerin  başında geldiğini ifade etmek mümkün olacaktır.


Sınıfta sunmak üzere müzelerle ilgili bir araştırma yapalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Müzeler insanların geçmiş dönemlerde yaşamış olan uygarlıklar ile ilgili var olan eserlerin sergilendiği ve burada var olan eserlerin insanlara O dönemlerde yaşayan insanlar hakkında bilgiler verdiği için önemli tarihi yapı taşları olduklarını ifade etmek doğru bir söz olacaktır.

Müzeler bizlere Osmanlı İmparatorluğu Bizans İmparatorluğu Anadolu beylikleri birçok Mısır medeniyeti gibi köklü medeniyetler hakkında araştırma olanakları sağlayan yapı taşlarını saklanması ve insanların geçmiş dönemlerde bu topraklar üzerinde ve dünyada yaşamış olan medeniyetler ile ilgili nasıl yaşadıkları ve savaşları eserleri gibi birçok olguya ulaşabilmek için yapılmış olan yerlere Müzeler olduğunu ifade etmekteyiz.

İşte bu nedenle sonuç olarak geçmiş dönemlerde var olan medeniyetlere ışıktutan müzeler insan hayatında büyük bir önem taşıması ile beraber bir Türk’ün tarihi öğrenmesinin ne kadar önemli olduğunu ifade etmemiz müzelerin değerine değer kattığını söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Müzeler bulunmuş oldukları bölgelerde çıkarılmış olan tarihi eserler veya tarihi kalıntıları sergilemek yeni nesillere aktarmak ve mevcut olan insanlara tanıtmak amacıyla korunan ve koruma altına alınan birçok eserin burada saklanılması ve koruma altına alınması için kurulan kuruluşlardır. Müzelerde geçmiş zamanda yaşamış insanların yaşama biçimlerini kıyafetlerini bırakmış oldukları tarihi eserleri ve o dönemde ki inanislarini en güzel şekilde görebiliriz. Ayrıca müzeler sayesinde birçok tarihi eser ve tarihi kalıntılar koruma altına alındığı için başka insanların bunu dahil etmesi veya Kaçak yollarla götürmesi önüne geçebilmektedir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.