Ders Notları

Sınıfta veya okulda yapılan etkinliklere grup arkadaşlarımızla katılacağımızı düşünelim. Neler yapmamız gerekir?

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sınıfta veya okulda yapılan etkinliklere grup arkadaşlarımızla katılacağımızı düşünelim. Neler yapmamız gerekir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“xxxxx” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Öncelikle bu tür etkinliklerde her zaman görev paylaşımı yapmalıyız. Grup çalışmalarında her zaman birlikte kararlar almalı ve etkinliği verimli şekilde gerçekleştirmeliyiz. Grup şeklinde gerçekleştirilen etkinliklerde aramızda bilgi alışverişine önem vermeli ve görev paylaşımını arkadaşlarımızın özelliklerine göre vermeliyiz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sınıfta veya okulda arkadaşlarımızla grup halinde bir çalışma yaptığımız zaman öncelikle grupta alınacak kararlar ve çalışmaların düzgün bir şekilde üretilmesi için bir plan uygulanması gerekmektedir bu plan çerçevesinde insanlar her zaman grup halinde çalışmanın derinde olduğunu söylerler grup halinde çalıştığımız zaman birbirini sözlerine dikkat etmeliyiz birbirimize her zaman saygılı olmalıyız yapacağımız çalışmanın başarılı bir şekilde bitmesi için birlikte hareket etmeye Özen gösterin.

  2. Okulumuzda ve sınıfımızda yapılan milli bayram etkinliklerini belirli günler ve haftaların yapılmış olan törenlerde örnek vermek gerekirsek öncelikle milli bayramlarımız olan 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı 30 Ağustos Zafer Bayramı 19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi bayramları kutlamaktayız bunun yanı sıra önemli günlerden biri olan 10 kasım’ı Atatürk’ü anlarız 24 Kasım’da öğretmenlerimizi gününü kutluyoruz bugünlerde törenler yaparız ve hazırlıklar yaparız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.