Şirket yöneticisi kurulmakta olan fabrikanın hangi olumlu yönlerini açıklamaktadır?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Şirket yöneticisi kurulmakta olan fabrikanın hangi olumlu yönlerini açıklamaktadır? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Şirket yöneticisi kurulmakta olan fabrikanın hangi olumlu yönlerini açıklamaktadır?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Şirket yöneticisi bu fabrikada 200’e yakın kişinin çalıştığını dolaylı olarak bu rakamın beni aştığını, tesisleri Trabzon ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunduğunu, aynı zamanda şehrin ekonomisi ve sosyal hayata katkıda bulunduğunu ve çalışanların zarar görmemesi için çimentonun üretimi, dolumu, paketlenmesi ve kamyonların yüklenmesi aşamalarında süzgeç sistemi kurduklarını söylemiştir.


“Şirket yöneticisi kurulmakta olan fabrikanın hangi olumlu yönlerini açıklamaktadır?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Şirket yöneticisi vatandaşların söylemiş olduğu eleştirilere saygılı duyduklarını ancak insana saygı ve yasal sorumlulukların bilincinde olarak çevreyle uyumlu ve çevre dostu çalıştıklarını ifade etmiştir.

Çimento fabrikasında yaklaşık olarak 1000 kişinin çalıştığını ve böylece birçok kişiye iş kapısı olduğunu ifade etmek istemiştir.

Fabrikanın Trabzon ekonomisine ve istihdamına katkısı olduğunu aynı zamanda sosyal hayatı da katkı yaptığını ve çalışanların hiçbir zarar görmemesi tozdan etkilenmemesi için çimentonun üretimi, dolu mu, paketlenmesi ve kamyona yüklenmesi aşamalarında süzgeç sistemleri kurduklarını ifade etmiştir.

Şirket yöneticisi şirketin devamı için tabii ki şirketin olumlu yönlerine söyleyecek ve buna dikkat çekmek isteyecektir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Şirket yöneticisi kurulmakta olan fabrikanın hangi olumlu yönlerini açıklamaktadır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabındaki tüm bilgi ve cevapları Forum sayfa sitesi ailesini vermiş olduğu güzel bilgilerle yapıyorum buradaki bilgi ve cevaplar çok güzel ödevimi hızlı bir şekilde yapmak ödevimi tamamlamak ve ödevimdeki birçok konu iyi bir şekilde anlamak için Forum sayfa sitesini vermiş olduğu güzel bilgilerle ödevlerimi tamamlayayım bu ödevleri yapmak çok kolay ödevlerimde bütün bilgileri buraya bakarak her zaman severek yapıyorum sosyal bilgiler dersinde başarılı olmak ve güzel not almak istiyorsanız buradaki bilgi ve cevapları bir göz atmanız yeterli olacaktır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!