Siz de aşağıda verilen alana, görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmenin önemiyle ilgili bir yazı yazınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Siz de aşağıda verilen alana, görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmenin önemiyle ilgili bir yazı yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hayatımızda her zaman bir görev ve sorumluluk içerisinde olmaktayız. Bundan dolayı sorumluluk sahibi birisi olmayı öğrenmemiz gerekir. Sorumluluk sahibi insan kendilerine verilmiş olan görevi zamanında yapan insandır.
Davranışlarını özen göstermeli ve dikkat eder başladı. Bir şişe yarım bırakmayarak görevini eksiksiz bir şekilde ifa etmeye çalışır. Başkalarının haklarını yemez onların haklarına saygı gösterir. Görev ve sorumluluklarının bilincinde olan insan öğretmenine ailesine çevresindeki insana öncelikle kendine sorumlu birisidir. Bizim en önemli görev ve sorumluluğumuz ülkemize ve çevremize karşı olan görev ve sorumluluklarımızdır.

 • Çevremizde olan yeşil alanları korumalıyız
 • Trafik işaretleri levhaları Park alanları toplu taşıma araçlarına zarar vermemeleri zarar verenleri  uyarmalı gerekirse yetkili kişilere bildirmeliyiz
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak askere gitmeli vatani görevimizi yerine getirmeliyiz
 • Vatanımızı bayrağımızı ve milletimizi sevmeliyiz
 • Kanunlara saygı duyarak vergimizi veren oyunu kullanan Bir Türk vatandaşı olmalıyız


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/siz-de-asagida-verilen-alana-gorev-ve-sorumluluklari-en-iyi-sekilde-yerine-getirmenin-onemiyle-ilgili-bir-yazi-yaziniz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Siz de aşağıda verilen alana, görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmenin önemiyle ilgili bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Evde bize düşen görev ve sorumlulukları bilmeni ailemizde işleri bölüşmeli görev ve sorumlulukların büyüklerimize veya başkasına vermeden kendisine umutlarımızın farkında olarak sorumluluk sahibi bir biri olarak yetişmeli yiz. Aynı şekilde okulumuzdaki görev ve sorumluluklarımızı bildiğimiz zaman elbetteki okulumuzdaki arkadaşlarınızla güzel geçiririz okulumuzdaki göreve sonuçlarını girdiğimiz zaman çevremizden takdir kazanırız hem de güzel bir eğitim-öğretim görürüz.
E d
Her zaman görev ve sorumlulukları yerine getirmek bizim görevimizdir. Bazenleri görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmediğimizde neler oluyor dimi büssürü karmaşıklık meydana geliyor. Bu nedenle görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Oyunu bana verirsen sevinirim. ? İyi dersler. ????
Hamza
Mükemmel bir yazı tebrikler. ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Çocuklara güzel bir örnekmiş.☑️☑️☑️☑️☑️☑️    
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!